ObecHorní Újezd

Druhý jarní mistrák s TJ Sokol Domaželice

Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Domaželice

Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Domaželice:

V neděli 3. dubna odehrál náš tým neskutečný zápas, na který se jen tak nezapomene a zapíše se do historie Újezdského fotbalu. Takový obrat v zápase v deseti a navíc proti lídrovi tabulky se jen tak nepodaří. Kdo na zápas dorazil, nelitoval. Ale popořádku. Ve šlágru kola jsme přivítali Domaželice, které v tomto soutěžním ročníku ještě neztratily ani bod. Do zápasu jsme proto vyrukovali posíleni o čtyři ofenzivní hráče A týmu, kteří měli zrušen sobotní zápas a kteří se velkou měrou postarali o konečný výsledek. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně, ale nevyvíjel se pro nás vůbec dobře, protože jsme neproměnili šance a soupeř své dvě v 13 a 15 minutě slepenými brankami stoprocentně využil. Navíc se v 18 minutě nechal zbytečně vyloučit náš obránce Rado Zhydkov, který oplácel a musel zamířit do sprch. To s naším týmem pochopitelně zacloumalo a do ještě větší deky nás soupeř dostal třetí brankou z 33 minuty a za tohoto stavu se šlo v poločase i do šaten. Do druhé půle z kopce jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, ale kontaktní gól stále nepřicházel. Dočkali jsme se až v 67 minutě, kdy se po dlouhém autu Martina Walacha prosadil hlavou Erik Hrabovský a zahájil stíhací jízdu. Druhou branku se nám ale podařilo přidat až v 79 minutě, kdy se po sklepnutí Martina Walacha v levé straně šestnáctky krásně trefil na zadní tyč Radek Skácel mladší. Do třetice asistoval Martin Walach, jehož zbraň v podobě dlouhého autu si v 82 minutě znovu našel Erik Hrabovský a hlavou srovnal na 3:3. Zápas tak spěl k penaltám, což ale odmítl Petr Plešek, který v druhé minutě nastavení po centru Radka Geryka doslova donesl míč do spodní brány a odšpuntoval euforii. Za dvě minuty ještě výsledek vyšperkoval Radek Geryk, který prošel přes více než půlku hřiště, obešel i gólmana a zpečetil nádhernou brankou famózní obrat. Do zápasu díky jeho vývoji z lavičky už nezasáhli Josef janek, Tom Kocián a Lukáš Tvrdoň. Po této výhře jsme se posunuli na druhou příčku tabulky, jelikož Hustopeče padly v Pavlovicích.

Vítěznou premiéru si také odbyl nový trenér Martin Horáček, který si ho bude dobře pamatovat. Děkujeme za příkladnou výpomoc borců z A týmu, kteří měli velkou chuť a nepřijeli zápas jen odehrát. Dostali jsme se do i do známého periodika Valašský fotbal, protože Petr Plešek neváhal a ještě ze šatny telefonoval redaktorovi tohoto webu. V dalším kole se představíme opět doma, tentokrát již v sobotu, kdy přivítáme od 15:30 Skaličku.

Statistiky zápasu:

Branky a nahrávky: 67 min. Erik Hrabovský (asistence Martin Walach), 79 min. Radek Skácel ml. (asistence Martin Walach), 82 min. Erik Hrabovský (asistence Martin Walach), 90+2 min. Petr Plešek (asistence Radek Geryk), 90+4 min. Radek Geryk (bez asistence).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (29 min. ŽK) a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov (18 min. ČK) a Filip Rolinc, střední záložníci: Stanislav Rakovský (89 min. J. Bělík) a Petr Plešek (ŽK 90+2 min), krajní záložníci: Radek Geryk a Martin Walach, útočníci: Radek Skácel ml. a Erik Hrabovský

Trenér: Martin Horáček, Vedoucí: Tomáš Koryčánek

Datum vložení: 4. 4. 2022 16:11
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2022 16:14
Autor: TJ Sokol Horní Újezd